sil
10 آذر 1401 - 15:37

رنار در خطر اخراج شدن از سمت سرمربیگری عربستان/ یک آرژانتینی جانشین او می‌شود؟

سرمربی فرانسوی تیم ملی فوتبال فرانسه در خطر اخراج شدن از سمت سرمربیگری این تیم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال عربستان روز گذشته (چهارشنبه) در دیدار پایانی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر مقابل مکزیک تن به شکست 2 بر یک داد تا وداعی زودهنگام با این دوره از جام جهانی داشته باشد. دو شکست متوالی در این رقابت‌ها و حذف از گردونه مسابقات، باعث شده تا موجی از انتقادات به اِروی رنار سرمربی فرانسوی عربستان روانه شود و برخی کارشناسان فوتبال و هواداران فوتبال عربستان نیز خواهان اخراج او شده‌اند.

ششمین حضور عربستان در رقابت‌های جام جهانی با سرمربیگری رنار 54 ساله رقم خورد. تیم تحت هدایت او در اولین بازی خود در گروه C جام جهانی 2022 قطر دست به کار بزرگی زد و آرژانتین یکی از مدعیان قهرمانی را با نتیجه 2 بر یک شکست داد. عربستانی‌ها اما در دو بازی بعدی خود به ترتیب مقابل تیم‌های لهستان و مکزیک تن به شکست‌های 2 بر صفر و 2 بر یک دادند و از جام وداع کردند.

سایت «اسپورت 360» عربستان گزارش داد؛ به نظر می‌رسد شمارش معکوس برای جدای اِروی رنار از سمت سرمربیگری تیم ملی عربستان آغاز شده است. این سرمربی فرانسوی از سال 2019 هدایت تیم ملی فوتبال عربستان را برعهده داشته است و قرارداد فعلی‌اش هم تا سال 2027 اعتبار دارد، اما با توجه به خشم مردم عربستان بابت حذف تیم‌شان از بیست‌ودومین دوره جام جهانی، اتحادیه فوتبال عربستان ممکن است مجبور شود قرارداد او را فسخ کند.

بر اساس ادعای برخی رسانه‌های عربستانی، یاسر آل مسحل رئیس اتحادیه فوتبال عربستان تمایل دارد رامون دیاس سرمربی آرژانتینی الهلال را به‌عنوان جانشین اِروی رنار انتخاب کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891747