sil
09 آذر 1401 - 17:53

راه‌اندازی نخستین باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر در اراک

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور از راه اندازی نخستین باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر در اراک خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمد گل‌فشان ظهر امروز در همایش تجلیل از داوطلبان فعال و جوانان برتر جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار داشت: تلاش‌های بسیاری جوانان این خطه در ایام کرونا و نوروز 1401 در راستای خدمت به جامعه و رفع مشکلات  داشتند که جای قدردانی دارد.

وی افزود: 14 آبان ماه سالروز تاسیس سازمان جوانان است که این سازمان به عنوان کهن‌ترین سازمان فعالیت می‌کند و دارای کارنامه درخشان است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: شعاری امسال ما "مهربان خواهیم ماند" است که مهربان بودیم و خواهیم بود، یکی از خصوصیات پیامبر (ص) مهربانی بود که این خصلت بین جوانان و نوجوانان هلال احمر وجود دارد.

گل‌فشان عنوان کرد: امید است جمعیت هلال احمر استان مرکزی از ظرفیت بالای استانداری در جهت توسعه فرهنگ بشر دوستی به ویژه جوانان استفاده کنند و از جوانان به عنوان الگوی فارس استفاده کنیم.

نخستین باشگاه رسانه‌ای تحت عنوان "باور" افتتاح شد

"سلیمانی" دبیر هیئت جوانان هلال احمر کشور در این نشست اظهار داشت: امروز افتتاح کانون هلال احمر در مدرسه بشر دوستی نخستین کانون اتفاق افتاد، در راستای اصول و اخلاق و ترویج فرهنگ رسانه‌ای نخستین باشگاه رسانه‌ای تحت عنوان "باور" افتتاح شد که نخستین باشگاه خبرنگاران داوطلب امروز در شهر اراک افتتاح شد‌.

وی افزود: سرپرست جمعیت هلال احمر هم افزا با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر خدمت بشر دوستانه، برادری فعالیت می‌کند که باید که این تعمیم داده شود چراکه هلال احمر جمعیت است و بستری برای فرهنگسازی در عرصه‌های مختلف با توجه به نقش و وظیفه‌هایی که در داخل کشور و خارج از کشور دارد.

استان مرکزی نیز جزو چند استانی بود که درگیر سیل در چند شهرستان شد

" فرزاد مخلص‌الائمه" استاندار مرکزی نیز در این نشست اظهار داشت: جوانان هلال احمر در جای جای این استان،بزنگاه‌ها و موقعیت‌ها که عمدتا دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی در تعطیلات هستند در همه صحنه‌ها، بحران‌ها، فعالیت‌های گسترده مردمی، اربعین، سفرها، کمیسیون‌ها و در کل کشور فعال هستند و با جان فشانی بی منت در خدمت مردم هستند.

وی افزود: تابستان امسال مهم‌ترین حادثه در کشور رخ داد که در این سیل تعداد زیادی از استان‌های کشور درگیر بودند جمعیت و جوانان هلال احمر  در میانه میدان حضور داشتند و در حال امداد رسانی بودند که استان مرکزی نیز جزو چند استانی بود که درگیر سیل در چند شهرستان شد و امید است بتوان شرایط آنها را به ویژه روستای آهنگران به شرایط عادی بازگردد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: نیروهای امدادی هلال احمر همیشه در سفر‌ها در کنار ما حضور داشتند، استان مرکزی به لحاظ حجم تردد رتبه دوم با سوم را عهده دار است هرچند استان پهناوری نیست ولی به جهت موقعیت دسترسی شمال به جنوب و شرق به غرب در موقعیت ترانزیتی خاصی قرار دارد که امید است اصلاحاتی که د  حوزه محورهای مواصلاتی مد نظر است و بودجه کلانی برای آن تخصیص پیدا کرده  و در سفر ریاست جمهور به استان تخصیص مناسبی دریافت شده برطرف شود تا حوادثی که محور آن هلال احمر است تقویت شود و مزاحمت کمتری برای نیروهای امدادی ایجاد شود.

مخلص‌الائمه عنوان کرد: مجموعه اقدامات نوآورانه که در دولت سیزدهم و در مجموعه چابک هلال احمر با نوآوری انجام می‌شود جای  قدردانی دارد و به عبارتی نگاه تحولی دولت سیزدهم در جمعیت هلال احمر به وضوح آشکار است و امیدواریم باقی دستگاه‌ها از این مجموعه الگو گیرند و اقدامات نوآورانه و تحول گرایانه خود را شتاب دهند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890527